Aleją Gwiazd z Powiatu Ciechanowskiego

Małgorzata Hajwos – urodziła się w Ciechanowie. Obecnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego. Interesuje się informatyką i programowaniem, zawsze była zafascynowana sztuką, ale nie widziała jej związku z modą. Natura wyposażyła ją w doskonałe warunki do wykonywania zawodu modelki, oprócz urody i wzrostu ma bowiem ogromną wrażliwość i subtelność. Sama nigdy nie myślała o tym, że może zostać modelką. Pod koniec 2018 roku pojechała po prostu na zakupy do centrum handlowego w Warszawie. Tam zobaczył ją skaut i zaprosił na próbne zdjęcia, zaproponował agencję. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Bez zastanowienia podjęła wyzwanie. Zachodzi przecież szansa, żeby przeżyć coś niezwykłego. 


Portfolio:  https://www.asmanagement.pl/women/youth/65-greta-hajwos/…

prof. Jerzy Bralczyk – urodził się w Ciechanowie. Polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów,reklamy i polityki. Jeden z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego. Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski . W 2013 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Ignacy Gogolewski – urodził się w Ciechanowie. W 1953 r. ukończył wydział aktorski PWST w Warszawie i wkrótce został zaangażowany do stołecznego Teatru Polskiego. Na tamtej scenie miał miejsce debiut teatralny Gogolewskiego – aktor wystąpił, w roli Klitandera, w „Mizantropie” Moliera w reż. Janusza Warneckiego (1954), razem z m.in. Wieńczysławem Glińskim. Osobny rozdział pracy zawodowej Ignacego Gogolewskiego stanowią znakomite role filmowe. Aktor wystąpił m.in. w: “Żołnierzu królowej Madagaskaru” Jerzego Zarzyckiego, “Trudnej miłości” Stanisława Różewicza, “Hrabinie Cosel” Jerzego Antczaka, “Jowicie” Janusza Morgensterna. Najbardziej zapadł widzom w pamięć jako Antek Boryna w serialu “Chłopi” (1973), zrealizowanej przez Jana Rybkowskiego ekranizacji powieści Władysława Reymonta.


Alicja Szemplińska  – urodziła się  w Ciechanowie – polska piosenkarka. Zwyciężczyni trzech programów typu talent show Hit, Hit, Hurra! (2016), The Voice of Poland (2019) oraz Szansa na sukces. Eurowizja 2020 (2020). Wybrana na reprezentantkę Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji (2020), który został odwołany.


Waldemar Wołk-Karaczewski (urodzony w Ciechanowie)[1] – polski tancerz baletowy typu danseur noblechoreograf i pedagog tańca. Wychowanek Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie (1973). Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Warszawie[2] (1977-1979 i 1980-1981) oraz jeden z czołowych solistów zespołu Le Ballet du XXe Siècle (Baletu XX WiekuMaurice’a Béjarta[3] w Brukseli (1979/80), Baletu Deutsche Oper w Berlinie Zachodnim (1981–1983) i Baletu Bayerische Staatsoper w Monachium (1983–1989)[2].