Przejdź do treści

Aleją Gwiazd z Powiatu Ciechanowskiego

Małgorzata Hajwos – urodziła się w Ciechanowie. Obecnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego. Interesuje się informatyką i programowaniem, zawsze była zafascynowana sztuką, ale nie widziała jej związku z modą. Natura wyposażyła ją w doskonałe warunki do wykonywania zawodu modelki, oprócz urody i wzrostu ma bowiem ogromną wrażliwość i subtelność. Sama nigdy nie myślała o tym, że może zostać modelką. Pod koniec 2018 roku pojechała po prostu na zakupy do centrum handlowego w Warszawie. Tam zobaczył ją skaut i zaprosił na próbne zdjęcia, zaproponował agencję. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Bez zastanowienia podjęła wyzwanie. Zachodzi przecież szansa, żeby przeżyć coś niezwykłego. 

Portfolio:  https://www.asmanagement.pl/women/youth/65-greta-hajwos/…


prof. Jerzy Bralczyk – urodził się w Ciechanowie. Polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego. Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski . W 2013 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Ignacy Gogolewski – urodził się w Ciechanowie. W 1953 r. ukończył wydział aktorski PWST w Warszawie i wkrótce został zaangażowany do stołecznego Teatru Polskiego. Na tamtej scenie miał miejsce debiut teatralny Gogolewskiego – aktor wystąpił, w roli Klitandera, w „Mizantropie” Moliera w reż. Janusza Warneckiego (1954), razem z m.in. Wieńczysławem Glińskim. Osobny rozdział pracy zawodowej Ignacego Gogolewskiego stanowią znakomite role filmowe. Aktor wystąpił m.in. w: „Żołnierzu królowej Madagaskaru” Jerzego Zarzyckiego, „Trudnej miłości” Stanisława Różewicza, „Hrabinie Cosel” Jerzego Antczaka, „Jowicie” Janusza Morgensterna. Najbardziej zapadł widzom w pamięć jako Antek Boryna w serialu „Chłopi” (1973), zrealizowanej przez Jana Rybkowskiego ekranizacji powieści Władysława Reymonta.


Alicja Szemplińska  – urodziła się  w Ciechanowie – polska piosenkarka. Zwyciężczyni trzech programów typu talent show Hit, Hit, Hurra! (2016), The Voice of Poland (2019) oraz Szansa na sukces, Eurowizja 2020 (2020). Wybrana na reprezentantkę Polski  w 65 Konkursie Piosenki Eurowizji  (2020), który został odwołany.


Waldemar Wołk-Karaczewski (urodzony w Ciechanowie  – polski tancerz baletowy typu danseur noble, choreograf i pedagog tańca. Wychowanek Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie (1973). Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Warszawie (1977-1979 i 1980-1981) oraz jeden z czołowych solistów zespołu Le Ballet du XXe Siècle (Baletu XX wieku) Maurice’a Bejarta w Brukseli (1979/80), Baletu Deutsche Oper w Berlinie Zachodnim (1981–1983) i Baletu Bayerische Staatsoper w Monachium (1983–1989).


Joanna Rynkowska „TAKA”– ciechanowianka, znana w całej Europie i nie tylko artystka sceny techno – LIVE performerka, producentka. Proponowana przez nią muzyka czaruje, uwodzi i uzależnia, tworząc idealną harmonię pomiędzy twórcą a słuchaczem. Jej ostatnie winylowe wydawnictwo w wytwórni LDNwht udowadnia, że należy do śmietanki nowej fali polskich twórców muzyki elektronicznej. W jej setach można odnaleźć praktycznie każdy odłam muzyki techno. Począwszy od Detroit, przez fenomenalnego Umwelta oraz ciężkie i brudne brzmienie Blawana, kończąc na pełnym energii Dax J, z którym grała w Libanie. Jej charakter muzyczny najbardziej rozwinął się dzięki scenie londyńskiej, gdzie grała u boku takich artystów jak: Sunil Sharpe, AnD oraz Neil Landstrumm –  jeszcze jako duet Based on Lies. Od Oxfordu po Talinn, przez Berlin i Drezno, zatacza muzyczne koło wracając nieustannie do Beirutu, gdzie ostatnio grała z producentem z Amsterdamu – Anthro. Była rezydentką wydarzeń  grupy BIAS – Proces.Chloe Martini (Anna Żmijewska) – Choć urodziła się w Ciechanowie, a obecnie stacjonuje w Warszawie, to miała okazję pomieszkiwać w jednej z najważniejszych stolic światowej kultury – w Londynie. Nabranie doświadczeń, zaczerpnięcie inspiracji miksem przenikających się wpływów i zbudowanie interesującej sieci kontaktów sprawiło, że Chloe Martini jest dziś nie tylko postacią docenianą. W opinii wielu osób Żmijewska to muzyczna trendsetterka, w której brzmieniu słychać najbardziej aktualne wpływy, ale i autorską wizję tworzenia. Jak nikt inny, Chloe Martini potrafi połączyć r’n’b z przełomu lat 90./00., z głośnymi, ejstisowymi automatami perkusyjnymi rodem z najlepszego okresu new romantic i zamknąć to w ramach nowoczesnego elektropopu. Możemy to usłyszeć m.in. na krążku IDeal Rosalie.,


Damian Lange – utalentowany wokalista, kompozytor, autor tekstów. Od lat występuje jako połowa duetu Romantycy Lekkich Obyczajów – wraz z Adamem Millerem mają na koncie występy podczas Przystanku Woodstock, liczne trasy koncertowe, a także trzy albumy studyjne, wydane nakładem wytwórni SP Records. Prócz tego Damian jest wokalistą formacji Transsexdisco, wraz z nią wydał dwie płyty, a trzecia ukaże się wiosną 2021. 


Skip to content