Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-02-08

Artystyczne Środy

Organizowane od 1 lutego ubr. „Artystyczne Środy” zdobyły już sympatię mieszkańców Ciechanowa. Przyzwyczajono się, że raz w tygodniu, w każdą środę, w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbywają się w ramach tego cyklu spotkania literackie, teatralne, koncerty muzyczne, wernisaże, projekcje niekomercyjnych filmów oraz spotkania z aktorami i reżyserami. W większości na te imprezy wstęp jest wolny. „Artystyczne Środy” przyciągają liczne grono odbiorców, a ich termin przyjął się na stałe w propozycjach PCKiSz.
W ciągu ubr. odbyło się wiele interesujących wieczorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty wokalistów i muzyków z naszego miasta. I tak dla przykładu, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w marcu 2017 r., świetnie zaprezentowała się ciechanowianka Alicja Markiewicz wraz z akompaniatorem Robertem Pałką, gdzie sala wypełniła się do ostatniego miejsca. Podobna sytuacja była w listopadzie, przy okazji koncertu zespołu „Pod Fryzjerką” – laureata Statuetki „Sukces Artystyczny Roku 2017”, przyznawanej przez PCKiSz. Ciekawe prezentacje muzyczne mogliśmy usłyszeć w wykonaniu zespołu „Żywioły Art” 3. Ciechanowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Żywioły” , który w ciągu roku zagościł dwukrotnie w Kawiarni Artystycznej (np. przy okazji obchodów Święta Niepodległości). Ważnym wydarzeniem był również koncert w wykonaniu Chóru „Sine Nomine” z Ciechanowa. Takiego rodzaju imprezy wskazują na potrzebę wspólnego śpiewania publiczności z artystami.
Z uwagi na działający w PCKiSz Związek Literacki na Mazowszu oraz młodzieżowe warsztaty literackie, odbywały się również w Kawiarni Artystycznej spotkania autorskie, z pisarzami, w ramach cyklu „Piosenka z tekstem” Wojtka Gęsickiego, m. in podczas Ciechanowskiej Jesieni Poezji, Światowego Dnia Poezji, a także przy okazji promocji książek (dwukrotne spotkanie z Iloną Gołębiewską).
Niewątpliwie sukcesem PCKiSz jest zwiększająca się frekwencja podczas projekcji filmowych, a przy tej okazji spotkań z reżyserami i aktorami. Gościliśmy wiele postaci ważnych dla polskiego kina, m. in. Emilię Krakowską, Janusza Zaorskiego, Ewę Wiśniewską czy Łukasza Maciejewskiego.
Co dwa miesiące, podczas „Artystycznej Środy” otwierane były wystawy dzieł malarzy, grafików, fotografów, a ich wernisaże okraszane koncertami poezji śpiewanej w wykonaniu znanych artystów z Polski (np. Barbary Białowąs).
Przy okazji wszystkich spotkań organizowanych w ramach „Artystycznej Środy”, goście korzystali z usług WineBaru – pysznej kawy, deserów i włoskiego wina.

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty kulturalnej PCKiSz i na kolejne „Artystyczne Środy” w Kawiarni Artystycznej w tym roku!  wszystkie