Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Demobil Blues - Grupa powstała w Ciechanowie w 1993 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i kompozytora w jednym - Marka Falkiewicza. Rok póĹşniej Demobil gra pierwszy koncert w rodzinnym mieście na ogólnopolskiej imprezie Blues na Dołku,którego jest do tej pory corocznym bywalcem. Od 1994 roku rozpoczęła się długi szlak koncertów, festiwali, przeglądów w całym kraju, na których zespół stopniowo zdobywał uznanie na scenie polskiego bluesa. WaĹźniejsze z nich to:

1994r. Zaduszki Bluesowe - Skierniewice
1995r. Noce Bluesowe - Olsztyn
1996r. Noce Bluesowe - Olsztyn - Koncert o Wiosło Prezydenta
1997r. Festiwal ANANKE - Ĺťuromin
1998r. Noce Bluesowe - Olsztyn - Koncert Gwiazd
1998r. Blues Meeting - Toruń
1999r. Festiwal Blues Meeting - Białystok
2000-2004r.Spring Blues Night - Ciechanów
2002r. Noc z Blusem - Nowe Miasto Lubawskie
2005r. Warsaw Blues Night - Traffic Warszawa.
1994 - 2008 - coroczne koncerty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie całej Polski (m.in. Orzysz, Przasnysz).
Kapela z chęcią włącza się równieĹź w szereg innych akcji charytatywnych ( m.in. w 2007 roku w Ciechanowie na rzecz cierpiącego na nowotwór Krzysia ; w 2008 roku w Kętrzynie na rzecz 14 - letniego Adasia chorego na białaczkę). Zespół miał okazję dzielić scenę z MAGDĄ FEMME, ROBOTIX, KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI, ANANAKOFANA, ZBYSZKIEM BIENIAKIEM, EFFATHA, SORRY ANDĹťEJ oraz czołówką polskiego i światowego bluesa, m.in KASA CHORYCH, BLUE SOUNDS, KEITH THOMPSON & PATSY GAMBLE (UK), DĹťEM, TORTILLA FLAT, BANASZAK & THE BEST, SEVEN B, THE DIVISION OF EUROPEAN FOLK BLUES (H.Heggen, R. Puchowski, P. Krauze, M. Maass), SUGAR BLUE, LOUISIANA RED, TOM SHAKA, HARLEM, NOCNA ZMIANA BLUESA, OBSTAWA PREZYDENTA, ZDROWA WODA, KEITH DUNN, DAVE LEMAR, MARTYNA JAKUBOWICZ
W 2003 roku grupa nagrywa płytę "Odwiedził mnie blues" złoĹźoną z utworów własnego autorastwa oraz trzech bluesowych standardów.. Obecnie grupa przygotowuje się do premiery nowej płyty z autorskim materiałem, która została zarejestrowana wiosną 2008.
Demobil Blues gra głównie własne kompozycje. Ich styl muzyczny to czysty, tradycyjny blues z niewielkimi elementami boogie i rocka. Korzenie tkwią jednak w tradycyjnej muzyce amerykańskiej spod znaku Muddy Watersa, Bo Didleya, J.J. Calea i innych protpolastów bluesa.
Skład zespołu: Marek Falkiewicz- git.voc. ,Artur Mikiewicz - perkusja, Kazimierz Kierski-git.solo., Grzegorz Tadrzak-klawisze, Darek Kalisz -git.bass.