Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Kolejny dzień Dionizji zaczął sie w samo południe 15 sierpnia spektaklem konkursowym „Gramy o wszystko”, w wykonaniu Teatru „Krzesiwo” z Warszawy

O godz. 15.00 – ruszyła na ul.Warszawskiej barwna Teatralna Parada Uliczna. Na trzech platformach odbywał sie happening, w którym czynnie brała udział publiczność spacerująca ulicą. Platforma pierwsza to dalekowschodni harem sułtański z pięknymi niewolnicami, druga to robotnicy budowlani i hidraulicy montujący rurociąg. Na trzeciej w otoczeniu palm przemieszczała się para w strojach kąpielowych. Cała parada zakończyła się przed PCKiSz

Następnym punktem było otwarcie  Jubileuszowej wystawy z okazji 20 – lecia Teatru „Makata”,połączone z pokazem slajdów z okresu działalności teatru.

Ostatnim spektaklem konkursowym były „Człowiecze wędrówki”, w wykonaniu Teatru Mariana Bednarka z Rybnika

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dionizje 2015 zakończył sie w sali widowiskowej PCKiSz, gdzie nastąpiło odczytanie werdyktu jury, wreczenie nagród i  koncert finałowy w którym wystapiła Maja Kleszcz. Trzydziestoletnia, polska wokalistka, muzyk, producentka muzyczna, córka Włodzimierza Kleszcza, dziennikarza Polskiego Radia zwanego ojcem polskiego world music, autora fuzji Jamajczyków Twinkle Brothers i górali „Trebunie Tutki”. Wraz z Wojciechem Krzakiem załoĹźycielka projektu incarNations. Zdobywczyni wielu nagród i wyróĹźnień (m. in. 3 Fryderyki, 2 Machinery, Nagroda Radia BBC, Grand Prix Europejskiej Unii Radiowej). Jako duet IncarNations współpracowała z wieloma artystami z kraju oraz Ukrainy, Senegalu, Gambii, Norwegii, Iranu, Szwecji. Jest autorką muzyki teatralnej i filmowej oraz występuje w spektaklach Agaty Dudy-Gracz .

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dionizje 2015 trwał trzy dni. Odbyło się dwadzieścia wydarzeń artystycznych (spektakle konkursowe i pozakonkursowe, koncerty, wystawy), które odbywały się na Placu Jana Pawła II, ul.Warszawskiej, przed i w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im.Marii Konopnickiej.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!
  wstecz