Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Dzień Festiwalu Dionizje rozpoczął się  juĹź o godz. 14.00 spektaklem konkursowym „Skończyły się nam dni”, w wykonaniu Teatru „Koło Naukowe” z Białegostoku. Scenariusz powstał na podstawie Króla Leara Williama Shaekespeara Porusza problemy związane z róĹźnymi wizjami końca świata.

Tym razem na ul. Warszwskiej odbyła się druga odsłona "SZTUKI TWORZENIA - impresje baniek mydlanych"- w wykonaniu Duetu Cyrkowców i Animatorów Kultury, w ramach projektu m.in. tworzenie baniek, Ĺźonglerka, które zachęcają do interakcji wielopokoleniową widownię.

Drugi spektakl konkursowy został wystawiony o godz. 16.00.Była to „Gra w klasy – 47”, w wykonaniu Amatorskiej Grupy „JaNinaJemJoła” z Ciechanowa. Spektakl zagłębia się  w kobiecy umysł i serce, gdzie następuje zderzenie się uczuć i pragnień z rzeczywistością.

Kolejny spektakl „Hultaje” w wykonaniu Teatru „Porywacze ciał” z Poznania, miał miejsce na Placu  Jana Pawła II. Bohaterami są pracownicy róĹźnych banków, którzy zamiast podczas przerwy palić fajki i gadać o stopach procentowych spotykają się w umówionym miejscu, Ĺźeby razem poszaleć na hulajnogach. 

 „Panakeia”, w wykonaniu Teatr „Nowego” ze Szczecina, to spektakl konkursowy, który odbył sie w Kawiarni Artystyczna. Tematyka realizacji dotyczy aktualnych zagadnień, które inspirują aktorów do samodzielnego tworzenia dramatów.

O godz. 19.30 na ul.Waszawskiej publiczność miała moĹźliwość obejrzeć spektakl „PrimoĹź NemoĹźesz”, w wykonaniu Teatru „Delikates” z Pisza. Czy istnieje Graal? Jeśli tak, to gdzie się on znajduje? Przy tak rozwiniętej świadomości i moĹźliwościach technologicznych, znalezienie Graala nie powinno być trudnym zadaniem. Jednak do tej pory Graal pozostaje legendą i mitem. 

Ostatnim spektaklem drugiego dnia był  „Krąg Ĺťycia”, w wykonaniu Teatru „Antidotum” z Białej Podlaskiej, Było to przedstawienie konkursowe.

 Foto: Kazimierz Kosmala


zobacz galerię  


  wstecz