Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Niedziela, 12 czerwca, dzień szczególnie waĹźny dla kibiców polskiej reprezentacji, ale równieĹź niezwykły dla gości PCKiSz. Pogoda dopisała, a w zielonej przestrzeni, na schodach budynku, stanął fortepian. Po raz kolejny juĹź odbył się III Letni Koncert "Chopin nad Łydynią". Tego popołudnia zagrał Duet Fortepianowy: Justyna Galant – Wojciechowska i Filip Wojciechowski. Przed koncertem gwiazd wystąpili niezwykle utalentowani uczniowie z PSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie: Adam Rosiński, Piotr Ĺťandarski, Hubert Adamkiewicz.


Justyna Galant - Wojciechowska
- studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza GierĹźoda, otrzymując dyplom z wyróĹźnieniem. W 1993 r. została laureatką Międzynarodowego Konkursu im. Miłosza Magina w ParyĹźu. Jej mąż, Filip Wojciechowski, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Jest równieĹź uznanym pianistą jazzowym. Duet małżeństwa Justyny Galant i Filipa Wojciechowskiego swoją działalność artystyczną zainaugurował w 1996 r. na Międzynarodowym Festiwalu Schubertowskim w Bernie w Szwajcarii. Pianiści występują w kraju i za granicą, biorąc udział w prestiĹźowych festiwalach. Ich program w Ciechanowie był niezwykle bogaty w słynne i znane utwory, nie tylko Fryderyka Chopina: 

Filip Wojciechowski 
F. CHOPIN ETIUDA c-moll OP. 10 NR 12
F. CHOPIN IMPROMPTU FANTASIE cis-moll OP.POSTH
F. CHOPIN POLONEZ AS-DUR OP.53 

DUET FORTEPIANOWY 
J.S. BACH CHORAL „JEZUS BLEIBET MEINE FREUDE”
W.A. MOZART SONATA B-DUR NA 4 RĘCE KV 186c CZĘŚĆ I Allegro CZĘŚC II Adagio 
W.A. MOZART RONDO ALLA TURCA 
L. van BEETHOVEN TANIEC C-DUR OP.45 
G. BIZET CARMEN UWERTURA 
C. DEBUSSY CLAIR DE LUNE 
A. DWORZAK TANIEC SŁOWIAŃSKI g-moll op.64 
G. GERSHWIN „SUMMERTIME” 
F. CHOPIN WARIACJE D-DUR NA TEMAT PIEŚNI T. MOORA

Wszystkim sympatykom muzyki poważnej serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy już dziś za rok!  wstecz