Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W środę, 4 grudnia 2019 r., w Sali widowiskowej PCKiSz odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 270 chętnych osób w wieku 50 + wstąpiło w szeregi Uniwersytetu. 

Opiekę nad PUTW sprawują: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Podczas uroczystości obecne były władze uczelni z Prorektorem na czele - dr inĹź. Grzegorzem Kocem. 

Po odśpiewaniu hymnu "Gaedeamus igitur" inaugurację rozpoczęła Starosta Ciechanowski - Pani Joanna Potocka-Rak, a słowo do słuchaczy skierował równieĹź Prorektor PUZ, który poprowadził ślubowanie naszych studentów. Wszyscy w tym dniu otrzymali birety i wyprawki. Uroczystość przypadła dokładnie w dniu imienin Barbary, dlatego na scenie wyjątkowo i symbolicznie, pierwsze indeksy zostały wręczone wszystkim Barbarom z PUTW, a jest ich 11. 

Artystycznie uświetnili imprezę wokalistka Edyta Bojkowska-Kolak oraz akompaniator Andrzej Kaluszkiewicz. 

W programie znalazł się równieĹź wykład o zdrowym stylu Ĺźycia dr. n. med. Piotra Gryglasa, znanego kardiologa i hipertensjologa. 

Na koniec pojawiła się na scenie wspaniała, pełna humoru i energii aktorka teatralna i telewizyjna, prof. Anna Seniuk. Zaraziła wszystkich swoją energią, zabawnie opowiadając o dojrzałym wieku. Czytała teĹź poezję, w której znani pisarze podkreślili waĹźność i atuty jesieni Ĺźycia.  

Dziękujemy wszystkim za przybycie i Ĺźyczymy  udanego, owocnego Roku Akademickiego!

 

Foto. FB/Joanna Potocka-Rak

 
  wstecz