Przejdź do treści

Swing Club na Mazowszu 2021

W 2021 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje szóstą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już dziewiąty rok  cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już blisko 100 koncertów i wystąpiło ponad 500 wykonawców.

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie w 2021 roku dołączyło do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Ciechanowie 3 spotkania.

Pierwsze odbędzie się 30 maja. Poświęcone  będzie Louisowi Armstrongowi – wybitnemu amerykańskiemu trębaczowi jazzowemu, kompozytorowi i wokaliście, znanemu jako Satchmo. Urodził się on w 1901 roku w Nowym Orleanie. Przez wielu krytyków Louis Armstrong uważany jest za symbol jazzu oraz za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii tego gatunku. Zasłynął on swoim stylem gry na trąbce i śpiewem tzw. „scatem”, opartym  na improwizacji, z użyciem sylab zamiast słów.

Muzyczny świat Louisa Armstronga, wprowadzi słuchaczy  The Warsaw Dixielanders. Wiodącą rolę odegra tu jego klarnecista i wokalista – Michał Pijewski, który opowie historię życia Króla Jazzu i jednocześnie stworzy specyficzne brzmienie wokalu zachowując stylistyczną oryginalność. Michał Pijewski jako jeden z nielicznych gra i śpiewa  ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (z zespołami Hot Five czy Hot Seven) i późniejszych pochodzących m.in. z płyty Louis Armstrong And His All Stars, gdzie znajdziemy niezapomniane What A Wonderfull World, Ramona czy Blueberry Hill oraz inne znane standardy i utwory muzyki rozrywkowej o wymiarze światowym.

30 maja, niedziela, godz. 16.00 Miejsce   Sala Widowiskowa Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej, ul. Strażacka 5. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina “Łydynia” oraz na stronie www.pckisz.pl

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie

Patronat medialny: TVP Kultura

THE WARSAW DIXIELANDERSMichał Pijewski /klarnet, fortepian, wokal/, Jerzy Kuszakiewicz /trąbka, wokal/, Dymitr Markiewicz /puzon/, Marek Słomiński /banjo/, Robert Kuduk /kontrabas/, Jerzy Więckowski /perkusja/.

Data

maj 30 2021
Expired!

Czas

16:00 - 18:00

Etykiety

Koncert
Skip to content