Przejdź do treści

Swing Club na Mazowszu

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie w 2021 roku dołączyło do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W tym roku w ramach cyklu planowane są w Ciechanowie 3 koncerty.

Drugi z kolei koncert odbędzie się 20 września. Będzie on związany tematycznie z osobą wielkiego polskiego pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina.

Troje znakomitych muzyków, skrzypek jazzowy Maciej Strzelczykklasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz basista jazzowy Piotr Rodowicz, stworzyli projekt zatytułowany CHOPIN NA STRUNACH.

Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą.

Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. W projekcie tym, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy kochają muzykę Chopina.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie Kina oraz online: www.pckisz.pl

Data

wrz 20 2021
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Etykiety

Koncert
Skip to content