Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Kawiarnia Artystyczna zrewitalizowana

Na ten remont kultowa Kawiarnia Artystyczna (popularny „Dołek”), czyli dolny parter Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie przy ul. StraĹźackiej 5, czekał wiele lat. W środę, 1 lutego 2017 r., został otwarty po półrocznej rewitalizacji.
Efekt remontu zapiera dech w piersiach. Kawiarnia Artystyczna, wraz z nowym holem i toaletami, jest piękna, przestrzenna i nowoczesna. Ma nowe kolory, akustykę, oświetlenie i co waĹźne dla tej piwnicy – klimatyzację z wentylacją. Wymieniono teĹź starą aluminiową instalację elektryczną sprzed 50 lat (na miedzianą), wygłuszono pomieszczenia i wykonano szereg robót remontowo-budowlanych. Imponuje teĹź profesjonalnie zrewitalizowana pracownia muzyczna ze studiem nagrań, gdzie próby i nagrania mają zespoły muzyczne oraz wokaliści. Wyremontowano równieĹź dodatkowe wnętrza: garderobę, pomieszczenia magazynowe. Wszyscy obecni na otwarciu mogli podziwiać róĹźne moĹźliwości oświetlenia, klimatyzacji i akustyki, ciesząc się, Ĺźe koncerty z dolnego parteru nie będą juĹź zakłócały seansów w Kinie na parterze.
- Po trzech latach starań i składania pracochłonnych wniosków, otrzymaliśmy wreszcie wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie oraz ze Starostwa Ciechanowskiego. Remont był trudny, rozległy i niezwykle skomplikowany. W imieniu całej załogi dziękuję mecenasom, projektantom, wykonawcom i wszystkim, którzy nam pomogli - mówiła na konferencji prasowej dyrektor PCKiSz dr Teresa Kaczorowska. Gratulacje za realizację trudnego zadania zebrała od wielu gości, w tym od posła Roberta Kołakowskiego i starosty Sławomira Morawskiego.
Remont dolnego parteru PCKiSz kosztował 671 tys. zł (brutto), z czego wkład Starostwa Powiatowego wyniósł 176 tys. zł. Kawiarnia Artystyczna będzie nadal pełniła rolę wielofunkcyjną, w tym Małego Kina „Łydynia”, z ciekawymi niekomercyjnymi filmami oglądanymi w kawiarnianym nastroju: przy stolikach, w wygodnych fotelikach, na kanapkach czy pufkach. Planuje się teĹź w niej koncerty, spektakle, wystawy (na inauguracji otwarto wystawę malarstwa Stanisława Osieckiego „Zima w malarstwie”), spotkania okolicznościowe. A wszystko przy dobrej kawie, którą będzie serwował najlepszy barista w regionie – Piotr Czaplicki oraz innych napojach.

Fot. Jerzy Ratowski, Katolickie Radio Diecezji Płockiej

 
  wstecz