Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Koło Plastyczne „Paleta”

 


W skład Koła Plastycznego „Paleta” wchodzą dwie grupy:

dziecięca (6 - 12 lat)

młodzieżowa (13-18 lat).

Praca w grupach polega głównie na:

- wykorzystywaniu we własnej twórczości róĹźnorodnych materiałów plastycznych np. pastel suchy i olejny, akwarele, gwasze, węgiel w róĹźnych formach wypowiedzi (rysunek, rzeĹşba itp.)

- zaprezentowaniu swoich prac poprzez udział w wystawach,

- przyswajaniu podstawowych wiadomości z dziedziny sztuki.


Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieĹźy uzdolnionej plastycznie, uczniów szkół miejskich i powiatowych. Celem zajęć jest stymulowanie procesu twórczego, pogłębianie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień plastycznych. Zadaniem sztuki jest podniesienie wraĹźliwości estetycznej, kształtowanie postaw moralno - społecznych, a takĹźe wzbogacanie wyobraĹşni młodego człowieka. Uczestnicy zajęć oprócz zajęć warsztatowych biorą udział w konkursach, przeglądach, wystawach i akcjach plastycznych. Osiągają liczne sukcesy - wyróĹźnienia i nagrody. Biorą udział w comiesięcznych wernisaĹźach odbywających się w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz, aby poznać warsztat i prace zawodowych artystów.

Zajęcia prowadzi Maria Mazanowska.