Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r. (Święto Trzech Króli), w Kawiarni Artystycznej odbył się wspaniały koncert kolęd wykonanych przez Edytę Szewczyk z zespołem. Było to kolędowania na jazzowo. Edyta  wystapiła po raz kolejny na scenie Kawiarni. Jest  wykształconą i utytułowaną wokalistką. Miała być śpiewaczką operową. Przez kilka lat pobierała nauki śpiewu solowego w klasie nieĹźyjącego juĹź tenora, profesora Zdzisława Skwary. Szybko zorientowała się jednak, Ĺźe nie spełni marzenia ojca o byciu diwą i rzuciła się w kręgi poezji śpiewanej. Jako wokalistkę ostatecznie ukształtowała ją słynna Bednarska- jedna z najbardziej prestiĹźowych szkół artystycznych w Polsce, gdzie jazzowego śpiewania uczyła się u najlepszych.

Kolędy wykonane były brawurowo, na bardzo wysokim poziomie, co licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

Edyta Szewczyk wystąpiła z zespołem w składzie: Grzegorz Fiedorowicz – instrumenty klawiszowe, Leszek Jakubczak – gitara, Maciej Komar - gitara basowa, Dariusz Zarzycki - saksofon, Jarosław Gaś – perkusja.

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz