Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Spotkanie trzech sztuk

Ci którzy zdecydowali się na spędzenie w tym roku wieczoru Sylwestrowego w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie nie Ĺźałowali. PrzeĹźyli niezwykłe spotkanie trzech sztuk.
Przede wszystkim wspaniały, na wysokim poziomie, był koncert sylwestrowy „Miłość, muzyka, szampańska zabawa”. Przeboje muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej zaprezentowała znakomita sopranistka Anna Cymmerman - solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Narodowej w Warszawie oraz wielu innych scen świata, gdyĹź występowała w USA, Chinach, Australii oraz wielu krajach Europy. Towarzyszył jej trzyosobowy zespół Jacka Malanowskiego z Łodzi - multiinstrumentalisty i wokalisty, który od 11 lat koncertuje z zespołem „Trubadurzy”. Wieczór – niezwykle profesjonalnie, ciepło i z wdziękiem – poprowadziła Zofia Czernicka, znana z TVP prezenterka i konferansjerka. Koncert, gorąco oklaskiwany, trwał dwie godziny i składał się z dwóch części.
Podczas półgodzinnego antraktu PCKiSz zafundowało w holu wszystkim przybyłym lampkę szampana, zaś poczęstunek w Galerii im. B. Biegasa - restauracja Qbatura w Ciechanowie. I właśnie ten poczęstunek – nie tylko smaczny, ale artystycznie, pomysłowo i kolorowo podany – był drugą formą sztuki tego jedynego wieczoru w roku. Bo restauracja Qbatura Bogusławy i Jacka Mikołajczaków traktuje kuchnię rzeczywiście jak sztukę, obecnie chyba najwyĹźszej miary kulinarnej nad Łydynią. Qbatura, podobnie jak Starostwo Powiatowe, firma Cedrob, kwiaciarnia GoĹşdzik, a takĹźe zaangaĹźowanie pani prof. Bibiany Mossakowskiej - to sponsorzy tego wyjątkowego wieczoru.
I trzeci rodzaj sztuki, którą mogli poznać przybyli na Sylwestra goście, to nowa wystawa aukcyjna na rzecz Funduszu „Sztuka Młodych”, zaprezentowana w Galerii im. B. Biegasa. Stanowi ona 30 obrazów 20 autorów. Prace pochodzą z zasobów PCKiSz oraz z ostatnich darów artystów skupionych pod dachem instytucji. Wszystkie będzie moĹźna nabyć podczas aukcji dzieł sztuki, która zostanie zorganizowana podczas antraktu XXVI Koncertu Noworocznego GALA’2016 - w sobotę, 16 stycznia 2016 roku, ok. godz. 18.30. Dzieła moĹźna oglądać w Galerii im. B. Biegasa jeszcze przez dwa tygodnie. Wpływy z ich sprzedaĹźy zasilą - obok tradycyjnej zbiórki pieniędzy podczas GALI - Fundusz „Sztuka Młodych”, który co roku przeznaczany jest na stypendia dla młodych utalentowanych artystów z regionu.

Dyrektor PCKiSz, dr Teresa Kaczorowska, napisała w specjalnie wydanym katalogu:
Pragnęlibyśmy, aby prace te stały się ozdobą Państwa wnętrz. I aby zakupione dzieła, nawet te najmniejsze, wsparły jednocześnie rozwój młodych miejscowych talentów, pomagając im w opłaceniu materiałów, lekcji lub warsztatów - wokalnych, muzycznych, tanecznych czy plastycznych. KaĹźdy z Państwa moĹźe stać się mecenasem uzdolnionej młodzieĹźy, a jednocześnie wzbogacić swoje mieszkanie w niepowtarzalne dzieło sztuki!

Serdecznie zapraszamy więc juĹź na XXVI Koncert Noworoczny GALA’2016 - w karnawałową sobotę, 16 stycznia 2016 roku, o godz. 17.00, a podczas antraktu ok. 18.30 - na aukcję dzieł sztuki! Z pewnością będzie to równieĹź wyjątkowy wieczór!

 

Fot. Wojciech Garliński

 
  wstecz