Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – zapisy

  • Dodano przez

Edukacja filmowa skierowana jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Informacje o projekcie: https://nhef.pl/program/miasta/ciechanow

Od 15 maja do 5 października trwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Zapraszamy do zapisów pod poniższym linkiem: panel.nhef.pl/zgloszenie

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do Kina “Łydynia” w Ciechanowie  na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.

Nauczyciele mogą również wybrać sobie np. tylko 2 lub 3 filmy z cyklu, które go interesują i uczestniczyć w programie. 

Nie ma ograniczenia tylko do tego jednego wybranego przez Nas cyklu. Jeśli nauczyciel wybierze sobie film z innego cyklu, wtedy kontaktuje się z koordynatorem. Warunkiem jest tutaj zapewnienie widowni (ok. 150 – 200 osób), ponieważ wiąże się to z zamówieniem tego filmu. Staramy się być elastyczni i dostosowywać do Waszych potrzeb.

Jednorazowy bilet – 10 zł

Zdajemy sobie sprawę z panującej obecnie, że sytuacja w szkołach jest skomplikowana, ale jeśli zdecydujecie się przyjść do kina na seans my zapewniamy, że jesteśmy na to przygotowani. Możemy zorganizować seanse dla pojedynczych klas lub szkoły. Sala po każdym seansie jest dezynfekowana.

W przypadku zamknięcia szkół możemy zaproponować filmy online. Nowe Horyzonty przygotowały platformę, gdzie filmy będzie można obejrzeć online w domu i omówić je na lekcji lub na lekcji online. Cena biletu wynosi 8 zł, zapisy ruszają 15 września

Więcej informacji tutaj: https://nhef.pl/nhef-online

Dlaczego warto?
Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej.

Koordynator – Martyna Kuchta

tel. 23 672 42 96 wew. 3

e – mail: nhef@pckisz.pl, mkuchta@pckisz.pl