Przejdź do treści

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Edukacja filmowa skierowana jest dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Informacje o projekcie: https://nhef.pl/program/miasta/ciechanow

Od 17 maja do 5 października trwają zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Zapraszamy do zapisów pod poniższym linkiem: panel.nhef.pl/zgloszenie

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w wysyłanym katalogu, oraz na naszej stronie internetowej) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do Kina „Łydynia” w Ciechanowie  na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.

Nauczyciele mogą również wybrać sobie np. tylko 2 lub 3 filmy z cyklu, które go interesują i uczestniczyć w programie. 

Nie ma ograniczenia tylko do tego jednego wybranego przez Nas cyklu. Jeśli nauczyciel wybierze sobie film z innego cyklu, wtedy kontaktuje się z koordynatorem. Warunkiem jest tutaj zapewnienie widowni (ok. 150 – 200 osób), ponieważ wiąże się to z zamówieniem tego filmu. Staramy się być elastyczni i dostosowywać do Waszych potrzeb.

Jednorazowy bilet – 10 zł

Dlaczego warto?
Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej.

Koordynator – Andrzej Liszewski

e – mail: aliszewski@pckisz.pl

tel. 23 672 42 96 wew. 3
Skip to content