Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

 

Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości miały bardzo uroczysty i podniosły charakter. JuĹź od godzin porannych młodzieĹź z ciechanowskich szkół wzięła udział w retrospektywie VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Gdynia 2015. Odbyły się projekcje filmów "Inka-zachowałam się jak trzeba" (reĹź.Arkadiusz Gołębiewski) i "Stella" (reĹź.Maciej Pawlicki). Filmów nagrodzonych w konkursie "Młodzi dla historii" organizowanym podczas VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Gdynia 2015. Fragmentów powstającego filmu o Bronisławie Piłsudskim, bracie Marszałka Piłsudskiego. W dalszej kolejności odbyło się spotkanie z Waldemarem Czechowskim - reĹźyserem, scenarzystą, autorem zdjęć do filmów dokumentalnych

 Po południu w Muzeum Szlachty Mazowieckiej się prelekcja dr Bogumiły Umińskiej  „Ciechanowscy bohaterowie Niepodległości…” 

O godz. 17.00 ciechanowianie wzięli udział w uroczystym programie artystycznym Obchodów Święta Niepodległości", na który złoĹźyły się: 

- projekcja filmu harcerzy z 111. DSH „Czarne Stopy” Gimnazjum im. PapieĹźa Jana Pawła II w Sońsku, biorącego udział w konkursie „Młodzi dla historii” VII Festiwalu „Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci” Gdynia 2015

- Koncert patriotyczny "Wyśpiewajmy Niepodległość" w wykonaniu harcerzy z 3. Ciechanowskiej Wielopoziomowej DruĹźyny Harcerskiej „Ĺťywioły”. Współorganizacja z Hufcem Ciechanów Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Zaraz po koncercie w Galerii im. Bolesława Biegasa miała miejsce powtórna projekcja filmu „Stella” i spotkanie z reĹźyserami: Arkadiuszem Gołębiewskimi, Waldemarem Czechowskim oraz Maciejem Pawlickim – scenarzystą i producentem nowego filmu „Smoleńsk”.

Współorganizatorzy:

- Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

- Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79. pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy

- Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego w Ciechanowie

 

Przez cały dzień rozdawane były biało-czerwone kokardki ufunduje przez PCKiSz.

 

Foto: Barbara Tokarska Wójciak i Kazimierz Kosmala

 
  wstecz