Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Projekcja filmu - Chce się żyć oraz spotkanie z aktorką Anną Nehrebecką bohaterką książki Aktorki. Spotkania. i jej autorem Łukaszem Maciejewskim

A A A


2019-09-11 18:0016/14 zł

Projekcja filmu „Chce się żyć” oraz spotkanie z aktorką Anną Nehrebecką– bohaterką książki „Aktorki. Spotkania.” i jej autorem Łukaszem Maciejewskim

Autor książki Łukasz Maciejewski na dobre zagościł w Ciechanowie. Nie przyjeżdża sam. Towarzyszą jemu wciąż piękne, silne i niezwykłe kobiety – aktorki, z którymi wywiady zapisał w swoich książkach, a które prezentuje na żywo podczas spotkań w wielu miejscach kraju. Tego dnia towarzyszyć mu będzie Anna Nehrebecka (ur. 1947 r.). Żadna inna aktorka nie nadawała się lepiej do roli panny ze szlacheckiego dworku. Trudno wyobrazić sobie serial „Rodzina Połanieckich” bez Anny Nehrebeckiej w roli Maryni. Nie sposób także zapomnieć świetnie zagranej przez nią Anki w filmie „Ziemia obiecana”, czy Celiny w „Nocach i dniach”. Ceniona aktorka filmowa i teatralna jest laureatką Orła za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Chce się żyć”, na który serdecznie zapraszamy przed spotkaniem!

ŁUKASZ MACIEJEWSKI NOMINOWANY DO NAGRODY „POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ” W KATEGORII „KRYTYKA FILMOWA"

Łukasz Maciejewski ponownie otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – jedynej takiej nagrody w Polsce - w kategorii „najlepszy krytyk filmowy”.

Łukasz Maciejewski należy do rekordzistów tej prestiżowej nagrody. To już czwarta nominacja dla krytyka – rok temu otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepsza książka o tematyce filmowej (za „Aktorki. Odkrycia”), w ubiegłym roku nominację otrzymał również Przegląd Kino na Granicy w Cieszynie, którego Łukasz Maciejewski jest dyrektorem artystycznym (kategoria „Promocja polskiego kina za granicą”).

Wśród pozostałych nominowanych w tym roku znaleźli się m.in. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, 15. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity, 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa CAMERIMAGE, Opus Film za promocję filmu „Zimna wojna” na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, „Polska szkoła filmowa” - książka autorstwa profesora Marka Hendrykowskiego, Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej (FINA) czy Andrzej Pągowski - autor plakatu filmu „Obywatel Jones”...

Łukasz Maciejewski: _„Traktuję to (wielkie dla mnie) wyróżnienie nie tyle osobiście, co jako dostrzeżenie przez zgłaszających i kapitułę moich licznych działań parakrytycznych, na sukces których pracuje przecież zawsze wiele wspaniałych osób. Pamiętajcie, to nasza wspólna nominacja”.

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Nagrody PISF to jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze
kultury.

Wyboru nominowanych i laureatów dokonuje Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, biorąc pod uwagę opinię Kapituły. W tym roku w skład Kapituły, której przewodniczył Radosław Śmigulski, weszli:
Piotr Zaremba – dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy,
Andrzej Goleniewski – kierownik działu Edukacji w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.
Hanna Wróblewska – polska historyczka sztuki i kuratorka, dyrektorka warszawskiej Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki,
Anna Waśniewska-Gill – producentka, szefowa zespołu ds. filmów fabularnych TVN,
Janusz Wróblewski – dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, autor książek o tematyce filmowej,
Andrzej Horubała – pisarz, krytyk literacki, producent i reżyser telewizyjny,
Monika Piętas-Kurek – kierowniczka działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji oraz rzeczniczka prasowa w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 17 września br. w trakcie trwania 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 16 zł, 14 zł (ulgowy)


zobacz galerię  


  wstecz