Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-11-23 18:0016/14 zł

Projekcja filmu „Maria Skłodowska-Curie” oraz spotkanie z aktorką Karoliną Gruszką – bohaterką książki „Aktorki. Odkrycia.” i jej autorem Łukaszem Maciejewskim

Książka Łukasza Maciejewskiego to portrety niezwykłych, wyjątkowych, silnych kobiet. 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Jedną z nich jest Karolina Gruszka (filmowa Maria Skłodowska-Curie) – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Do aktorstwa podchodzi poważnie i rzetelnie. W wieku 11 lat zagrała u Zanussiego w filmie „Chopin na zamku”. Tak naprawdę nigdy nie jest do końca zadowolona z efektu końcowego swojej pracy. W latach 2003–2008 Karolinę można było oglądać na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Otrzymała dotąd 5 nagród za swoje kreacje aktorskie. Serdecznie zapraszamy na film i spotkanie, które poprowadzi sam autor książki, krytyk filmowy – Łukasz Maciejewski. Jest on tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „najlepsza książka roku” oraz laureatem Nagrody „Art-Kciuka” dla Osobowości 2018 r., otrzymał właśnie kolejne wyjątkowe wyróżnienie – przyznany przez Marszałka Małopolski medal „Polonia Minor” – za wieloletnią pracę na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Małopolski i jej mieszkańców”. Zapraszamy na film i spotkanie!

Kawiarnia Artystyczna, wstęp – 16 zł, 14 zł (ulgowy)


zobacz galerię  


  wstecz