Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Spektakl - Kura na plecach według Freda Apke, w wykonaniu Teatru Rozmyty Kontrast

A A A


2018-10-13 18:0020/15 zł

Spektakl „Kura na plecach” według Freda Apke, w wykonaniu Teatru „Rozmyty Kontrast”

Przedpremierowo Teatr wystawił sztukę podczas IV Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs „PTA-K” 2018, pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk, 30 września br. Przyszedł czas na premierę w Ciechanowie. 

Sztuka Freda Apke (przekład Marty Klubowicz) napisana jest z pasją i wrażliwością na widza, a temat stary jak świat i ciągle odkrywany na nowo: oto samotny sąsiad - zawiedziony skrzypek, którego opuściła żona zabierając dzieci - pociesza sąsiadkę w stanie szoku, która mówi mu, że zabiła swojego męża. Uczynny sąsiad zrobi wszystko, żeby pomóc kobiecie. Zaryzykuje nawet współudział w zbrodni. I oto z chwili na chwilę obcujemy z najbliższą sobie parą pod słońcem, która ma do rozwiązania problem, dalece wykraczający poza dobrosąsiedzkie stosunki. Pan Bonsch w końcu uwierzy, że od dawna jest śmiertelnie zakochany w tytułowej bohaterce i musi ratować ją przed wyrokiem. Pani Kobald bardzo potrzebuje nowego impulsu w życiu, bowiem już dłużej nie chce udawać martwej, czyli być tytułową kurą na plecach... Zajmowanie się różami i rola kury domowej przy mężu - bankierze powoduje, że w jej głowie zaczyna żyć drugie "ja". Świetna obsada i błyskotliwy tekst gwarantują dobrą zabawę podczas spektaklu. 
UWAGA: SPEKTAKL DLA WIDZÓW POWYŻEJ 16 ROKU ŻYCIA!

Premiera spektaklu odbyła się 30 września w Pułtusku podczas konkursu teatralnego "PTA-K 2018" i została bardzo dobrze odebrana przez publiczność. 

Obsada: 
Margaret Kobald- Adrianna Betlińska 
Sebastian Bonsch- Mikołaj Zelech
Richard Kobald- Kamil Sczyglak

Reżyseria- Małgorzata Klimczak 

Sala widowiskowa, wstęp – 20 zł, 15 zł (ulgowy)  wstecz