Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W piątek, 1 września 2017 r., miała miejsce kolejna premiera Teatru "Rozmyty Kontrast" z PCKiSz. Tym razem był to dramat Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo" .

Gabriela Zapolska napisała "Ich czworo" ponad 100 lat temu, ale cały czas mamy wraĹźenie, jakby akcja spektaklu działa się tu i teraz. Małżeństwo, które nie potrafi juĹź ze sobą rozmawiać, nie kłócąc się. Zapatrzony w siebie amant bez skrupułów, kobiety, które naiwnie wierzą we wszystko, co powiedzą mężczyĹşni oraz dzieci, cierpiące przez ciągłe sprzeczki rodziców. Autorka określa tekst jako "tragedię ludzi głupich" i nie bez powodu, bo kaĹźdy z bohaterów, na swój sposób właśnie taki jest. Choć wydĹşwięk "Ich czworo" jest jednoznacznie tragiczny, rzecz jest podana w lekkiej i dowcipnej formie. Dramat Zapolskiej to studium upadku więzi międzyludzkich, a takĹźe słabości poszczególnych bohaterów, które pchają ich ku katastrofie.

Wystąpili:

Żona - Adrianna Betlińska
Mąż - Konrad Dziliński
Dziecko - Alicja Kozera
Fedycki - Mateusz Trojanowski
Panna Mania - Małgorzata Klimczak
Wdowa - Kinga Szpojankowska
Służąca Zosia - Aleksandra Masłowska
Taksówkarz - Filip CzyĹźykowski
Mandragora (głos) - Mikołaj Zelech

Spektakl wyreĹźyserowała Małgorzata Klimczak - aktorka Teatru "Rozmyty Kontrast".

 

Foto: CK
  wstecz