Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Podczas Artystycznej Środy, 17 maja 2017 r., gościem była pisarka młodego pokolenia - Ilona Gołębiewska.

Ilona Gołębiewska (1987) – w wieku pięciu lat oświadczyła rodzicom, Ĺźe w przyszłości zostanie nauczycielem i będzie pisać książki. Słowa dotrzymała, bo pisanie to jej ogromna Ĺźyciowa pasja. Pisze teksty, które Czytelnikom dostarczają róĹźnych emocji, wzruszeń, myśli, przeĹźyć.  KaĹźdy tekst, bajka, baśń, opowiadanie, esej, książka jest dla niej wielkim wyzwaniem, a jednocześnie niezwykłą przygodą. Na co dzień pracuje ze studentami, prowadząc zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieĹźy, a takĹźe skutecznie szkoli dorosłych i odkrywa nowe smaki Ĺźycia wraz z seniorami.  „Powrót do starego domu” to prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, Ĺźe nigdy nie jest za póĹşno, by budować swoje Ĺźycie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i  miejsca, które w sercu kaĹźdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu. Spotkanie z autorką poprowadziła Izabela Koba – Mierzejewska.

Po spotkaniu z widowni padły pytania do autorki, która ciekawie odpowiadała, a na koniec mogliśmy obejrzeć teledysk do powieści. Słowa napisała sama autorka.

Muzyka: MAREK MODZELAN/MARYLA MODZELAN

Śpiew: JANA DĄBKOWSKA

Scenariusz i reşyseria: ILONA GOŁĘBIEWSKA

Realizacja i montaĹź: GRAND STUDIO

Produkcja: ILONA GOŁĘBIEWSKA

O czym jest książka? Alicja Pniewska ma 37 lat. Jej małżeństwo właśnie się rozpadło, straciła lukratywną posadę, została bez dachu nad głową. Uciekając przed swoim zrujnowanym Ĺźyciem, znajduje schronienie w starym rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią Alicję na ciężką próbę.

Pewnej upiornej nocy spotyka Dziada – legendarnego uczestnika wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Nieoczekiwanie w starej szafie na strychu Alicja znajduje dokument odkrywający przed nią kolejne tajemnice przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa…

Tragiczny los małego Michałka całkowicie zmieni podejście Alicji do życia, a miłość upomni się o nią w najmniej spodziewanym momencie. Czy prawda o przeszłości rodziny pozwoli odnaleźć jej szczęście u boku kochanego mężczyzny?

Prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, Ĺźe nigdy nie jest za póĹşno, by budować swoje Ĺźycie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i  miejsca, które w sercu kaĹźdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu".

 

foto: K. Kosmala




  wstecz