Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Podczas Artystycznej Środy, 15 maja 2019 r., w Kawiarni Artystycznej gościliśmy ponownie po dwóch latach wspaniałego człowieka - Wojtka Helińskiego.

Pochodzi z Kudowy Zdroju i jest zakochany w swoim mieście. To "człowiek orkiestra" - poeta, aktor, dziennikarz, muzyk, performer, podróĹźnik, kształcony pedagogicznie, zawodowo marynarz, pracuje jako konferansjer. Jest autorem tomików poezji „Kochałem niebo”, „Modlitwa NN”, „Lament”, „Czecholada”. Pisze teksty do zespołu "Czarna Syrena" (w którym śpiewa) oraz solowego projektu „Hell in Sky”. Jest równieĹź Prezesem Stowarzyszenia Fundus Glacensis. 

Wraz ze swoją narzeczoną Dominiką Radwan - piosenkarką, podróĹźują po świecie, by wydać płytę, na której znajdzie się 12 utworów, a planują, Ĺźe kaĹźdy znich zostanie nagrany w innym kraju. W Kawiarni Artystycznej nasz gość opowiadał o jednej ze swych podróĹźy do Indii, której nadał tytuł "Świat się zmienia - Indie 2019". Usłyszeliśmy niezwykłe historie o Ĺźyciu ludzi tam mieszkających, obyczajach, rytuałach i zmianach, jakie zachodzą wśród społeczności w związku z przemianami gospodarczymi i kulturowymi na świecie. Szczególnie zaś podkreślał wątki przyjaĹşni, które zawiązują się podczas takich podróĹźy. Zmieniają one podejście do Ĺźycia, do samego siebie. Będąc biedniejszym, uboĹźszym materialnie moĹźna być bogatym w radość i miłość do drugiego człowieka. 

Czekamy na kolejne podróĹźe Wojtka. Do zobaczenia! 

 

foto: PCKiSz
  wstecz