Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-11-10 18:00

 ŚWIĘTO KINA POLSKIEGO

Co zwykle robisz w 30 minut? Możesz przeczytać gazetę, zrobić zakupy, ugotować obiad, przebiec 5 km… A czasem 30 minut wystarczy, by opowiedzieć niesamowitą historię, która zostanie z Tobą na zawsze! Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych! Zapraszamy na wyjątkową podróż z najlepszymi polskimi filmami krótkometrażowymi. Nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

Tego dnia obejrzymy następujące filmy:

- „Ja i mój tata”, reż. Alek Pietrzak

- „Nazywam się Julita”, reż. Filip Dzierżawski

- „Baraż”, reż. Tomasz Gąssowski

 -„Więzi”, reż. Zofia Kowalewska

Po filmie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Gąssowskim. Znany jest szerszej publiczności jako kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Zmruż Oczy”, „Sztuczki”, „Imagine" oraz najnowszego „Pewnego razu w listopadzie”. W 2014 r.  ukończył reżyserski program w Szkole „Wajda School”. Jego debiutancki film „Baraż” nawiązuje do osobistych doświadczeń – w latach 90. ukończył kurs instruktora piłki nożnej i przez 5 lat pracował w podwarszawskiej miejscowości jako trener okręgowej drużyny piłkarskiej.

Kawiarnia Artystyczna, wstęp wolny  wstecz