Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W dniu 28 paĹşdziernika 2019r., w Kawiarni Artystystcznej odbyło się szokolenie w sprawie organizacji seansów przyjaznych sensorycznie w Kinie "Łydynia". Pani Katarzyna Pęczak z Fundacji Pomoc Autyzm, opowiedziała Nam o idei całego przedsięwzięcia, czym jest autyzm, jak zachowywać się w róĹźnych sytuacjach z takimi dziećmi oraz pokazała jak ma wyglądać seans filmowy dostosowany do dzieci ze spectrum autyzmu. 

Będą one dostosowane pod wzgęldem obniĹźenia natężenia oświetlenia oraz dĹşwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na duĹźym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwraĹźliwym zmysłom. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. Seanse przyjazne sensorycznie od listopada 2019r. będą się odbywały raz w miesiącu (sobota) w Małym Kinie "Łydynia" (Kawiarnia Artystyczna). W kasie kina naleĹźy okazać orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy, wtedy rodzic lub opiekun będzie mógł kupić bilety ulgowe dla dziecka i siebie. Pozostali widzowie kupują bilety wg cennika z danego dnia.

foto: PCKiSz
  wstecz