Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Taniec towarzyski

Taniec towarzyski jest dziedziną tańca uprawianą od XX w., wywodzącą się z tańców salonowych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów oraz muzyką. Jest to dyscyplina sportowa zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na zawodach organizowanych przez Międzynarodowy Związek Tańców Towarzyskich. W Polsce Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) istnieje od 50 lat. Taniec towarzyski jest wspaniałą formą wykorzystania czasu wolnego. Możliwość wykorzystania umiejętności poruszania się w takt znanych przebojów, na wszelkich imprezach tanecznych, daje sporo satysfakcji. Uczymy się tańców latynoamerykańskich takich jak: jive, cha cha, rumba, salsa, ale również standardowych: walc angielski i wiedeński. Taniec towarzyski poprawia ogólną sprawność fizyczną i kondycję. Nie zapominamy o elementach techniki, które uatrakcyjniają zajęcia. To nauka zasad poruszania się po parkiecie, lepszego dysponowania swoim ciałem. To również ważna lekcja tolerancji i sztuka kompromisu.

Przyjdź i zadziw innych na prywatce!

Zajęcia prowadzi Andrzej Żukowski - tancerz, nauczyciel tańca, specjalista w dziedzinie tańca towarzyskiego, wieloletni sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Prezes Stowarzyszenia Akademia Kultury w Ciechanowie.