Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W poniedziałek 9 listopada tradycyjnie w Kawiarni Artystycznej odbyły się już VIII Ciechanowskie Zaduszki Poetyckie.

Jak co roku ciechanowscy artyści, działacze kultury, rodziny wspominły zmarłych w 2015 r. - znanych ludzi kultury, sztuki, literatury z terenu powiatu ciechanowskiego ( Kazimierza Bobińskiego - rzeĹşbiarza ludowego, który całą kolekcję swoich prac przekazał Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Ewę Szfąder- muzealnika z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Zdzisława Sychowskiego- nauczyciela muzyki w PSM I st. w Ciechanowie oraz Jerzego Stanisława Czajkowskiego - poetę, prozaika, dramaturga rodem z Ościsłowa ). Wspominano takĹźe ludzi kultury i sztuki, którzy odeszli w przeciągu ostatnich ośmiu lat / fotografie, slaidy, wiersze /.Wieczór przeplatały wystepy artystyczne wokalistów Studium Piosenki „dEs" Grzegorza Chodkiewicza (Ali Stypik, Stasia Bronowskiego), Damiana Wasiaka z PSM II st. w Mławie, Poezję zaduszkową oraz montaĹź słowno – muzyczny „Wspomnienie o Jerzym Stanisławie Czajkowskim” zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ĺťołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie. Na przedstawieniu obecni byli nauczyciele i Dyrektor w/w szkoły Pan Marek Marcinkowski. 

Tegoroczne Zaduszkach zgromadziły w Kawiarni Artystycznej bardzo wielu przyjaciół, kolegów, znajomych. 

Współorganizatorzy: Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Partnerzy: Związek Literatów na Mazowszu, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ĺťołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie.
  wstecz