Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-04-24

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Mamy i Taty czy Dnia Dziecka. Zajęcia są skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

W programie:

 Tworzenie okazjonalnych kartek - mając do dyspozycji specjalne nożyczki, dziurkacze, wytłaczanki, przeróżne faktury papieru uczestnicy będą tworzyć kartki, bileciki, zaproszenia... co tylko sobie wymarzą;

Kartki batikowe - tworzenie kartek z okazji Dnia Mamy i Taty metodą batiku, czyli kilkakrotne malowanie ciepłym woskiem i farbowanie farbami do tkanin. Kartki tworzone są na papierze czerpanym.

Tworzenie magicznych szkatułek – oklejanie pudełek metodą decoupage, malowanie farbami : tempera, olejna. Magiczne pudełko to doskonały prezent na skarby dla Mamy czy skarby z wakacji.

Malowanie obrazków na szkle; - malowanie na szkle szlifowanym farbami witrażowymi

Mozaika – dekoracja w postaci ornamentu lub obrazka, wykonana z drobnych o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie kamyków i kawałków szkła lub ceramiki. Elementy są przyklejane do podłoża. kamyków,

Zakładka do książki lub podstawka pod kubek lub filiżankę – malowanie farbami lub metodą decoupaqe.

Tworzenie stroiku z ptaszków i serduszek –malowanie

             Uczestnictwo w zajęciach jest płatne, wynosi 10 zł od osoby, mozaika 15zł.Warsztaty z mozaiki i batiku tylko dla uczniów klas IV - VII oraz gimnazjalnych. Czas trwania zajęć 60/90 min. W ramach tej kwoty organizatorzy zapewniają materiały plastyczne. Zajęcia należy traktować jako warsztaty uzupełniające do przedmiotu plastyka i sztuka.

 

Zajęcia prowadzi: Marzanna Bielawska. Zapisy i informacje: 694 105 941        

Zajęcia odbywać się będą w pracowni plastycznej PCKiSz w Ciechanowie, ul. Strażacka 5 ( I piętro)

od 7 maja do 25 maja 2018 roku, prosimy o wcześniejsze zapisy.

 
  wszystkie