Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W piątek, 23 lutego 2018 r., odbył się wernisaĹź grafiki „Niezłomni – Centennial” Hanny Haskiej. W jej technice prac główną rolę odgrywa fotografia, która jest równieĹź podstawowym narzędziem w warsztacie grafika. Artystka sporządza i gromadzi własne dokumentacje foto­­graficzne. Przy pomocy materii architektonicznej tworzy kolejno w sposób malarski autorską przestrzeń artystyczną. Na wystawie prezentujemy 39 prac graficznych, opartych na motywach zdjęć archiwalnych poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i historii Polski.

Na wernisaĹźu pojawili się dorośli miłośnicy sztuki oraz młodzieĹź z Koła Plastycznego „Paleta” z PCKiSz. Muzycznie uświetnili go uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie: Marta Skibińska (skrzypce), Zofia Wachnik (flet), Piotr Lusawa (akordeon).

Goście mieli ogromną przyjemność wysłuchać takĹźe świetnego, choć krótkiego koncertu, w wykonaniu Adama Sychowskiego – nauczyciela PSM, który od 1997 r. nieprzerwanie realizuje koncerty edukacyjne Filharmonii Narodowej w Warszawie. Występuje takĹźe w spektaklach tematycznych Teatru „Buffo”, gdzie m.in. wspólnie z Januszem Stokłosą gra duety fortepianowe. Współpracował teĹź z Teatrem „Komedia” oraz orkiestrą Concentus Pro Arte. Adam Sychowski współpracuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami. Towarzyszył m.in. Gwendolyn Bradley podczas jej koncertów w Polsce oraz Roxanie Briban podczas uroczystego koncertu z okazji Dnia Narodowego Rumunii na Zamku Królewskim w Warszawie. Pianista kieruje takĹźe zespołem „Intermezzo”.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy Hanny Haskiej w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz, do 20 marca!
  wstecz