Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W piątek, 15 lutego 2019 r., w Galerii "Na Pięterku" im. Zygmunta Szczepankowskiego PCKiSz odbył się wernisaĹź ikon. Prace wykonali dorośli uczestnicy warsztatów z ikonopisania, które prowadził dwukrotnie artysta sztuki sakralnej - Władysław Maławski z Lublina, pochodzący ze Lwowa. Uzyskał z wyróĹźnieniem dyplom na Wydziale Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Klubu Młodych Artystów „Skrzydła”. Od 2012 r. naleĹźy takĹźe do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe, zajmuje się ikonopisaniem i artystycznym malarstwem ściennym. Prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystycznych. W swoim dorobku ma ponad 60 wystaw. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin (2014). Tego dnia przyjechał ze swoim tatą - Mieczysławem Maławskim. Obecnie Pan Mieczysław jest profesorem Katedry Ceramiki Artystycznej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoim dorobku artystycznym moĹźe pochwalić się udziałem w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Został uhonorowany Odznaką Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej za rozwój kultury naszego kraju. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (od 2001 roku) oraz Prezesem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Podczas wernisaĹźu kaĹźda z uczestniczek warsztatów otrzymała pamiątkowy dyplom ukończenia kursu.

Ks. Paweł Solecki z Parafii Farnej w Ciechanowie odmówił modlitwę pobłogosławienia ikon i poświęcił je. Ĺťyczył wszystkim owocnej modlitwy przed świętymi wizerunkami. 

Po części oficjalnej dyrektor PCKiSz zaprosiła wszystkich na poczęstunek i do oglądania wystawy.

Jest ona czynna codziennie, do 31 marca 2019 r. Zapraszamy!

 

 

Foto: PCKiSz
  wstecz