Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W piątek, 11 sierpnia 2017 r., w Galerii im. Bolesława Biegasa odbył się wernisaĹź malarstwa "Przenikanie" Roberta Ĺťbikowskiego - artysty z Warszawy. Ukończył tam studia na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. W 1994 r. otrzymał dyplom z wyróĹźnieniem. Swoje stare gospodarstwo w Gołyminie przekształcił w miejsce spotkań artystów i miłośników sztuki, integrując środowisko artystyczne. Oprócz tworzenia i malowania obrazów zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz kolekcją  mebli uĹźytkowych na potrzeby przemysłu meblowego. Aktualnie na studiach doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach wciąż się kształci, poszerzając wiedzę.

Podczas wernisaĹźu i tym razem publiczność nie zawiodła. Przybyli znajomi oraz rodzina artysty. Wystawa w Galerii im. Bolesława Biegasa ma charakterystyczny schemat zawieszenia klisz, który został zaprojektowany przez samego artystę. Klisze  to dodatkowy element do malarstwa olejnego, które jest w tle. Obrazy mają ciekawą strukturę i kolor, a promienie słońca odegrały w pracach dużą rolę.

Wystawę warto zobaczyć! Serdecznie zapraszamy do jej oglądania przez kolejny miesiąc, do 6 września włącznie.

 

Foto: Jerzy Ratowski
  wstecz