Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W piątek, 24 lutego 2017 r., w Galerii im. B. Biegasa, odbył się kolejny juz w tym roku wernisaż wystawy Psalmy autorstwa prof. Andrzej Strumiłły.

Andrzej Strumiłło – malarz, grafik, rzeĹşbiarz, fotograf, pisarz i poeta. Urodził się w 1927 r. w Wilnie. Mieszka i pracuje w Maćkowej Rudzie na SuwalszczyĹşnie. To sławny twórca o olbrzymim i róĹźnorodnym dorobku artystycznym. Wypowiada się w wielu tworzywach i technikach. Jest artystą o niezwykłej wyobraĹşni, w którego pracach pojawiają się róĹźne wątki: od poetycko-metaforycznych po abstrakcyjne, a wszystkie łączy głębokie przesłanie o egzystencjalnej wymowie. Jest laureatem licznych odznaczeń, nagród i wyróĹźnień. Otrzymał m.in. KrzyĹź Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, KrzyĹź Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, KrzyĹź Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. W 2005 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Sztuki Złotym Medalem „Gloria Artis”. Dorobek Andrzeja Strumiłły obejmuje ponad 120 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz blisko 150 wydawnictw.

Wystawę moĹźna oglądać do 24 marca br. i tego właśnie dnia serdecznie zapraszamy Państwa na jej finisaĹź. O godz. 18.00, w Galerii im. Bolesława Biegasa będą obecni: artysta - Andrzej Strumiłło, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach - Jerzy Brzozowski oraz kierownik Galerii Andrzeja Strumiłły - Centrum Sztuki Współczesnej w Suwałkach - Alina Chmielwska. 

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy!
  wstecz