Przejdź do treści

Wernisaż malarstwa „Zapis emocji” Jolanty Caban.

W piątek 16.09. 2022 r. w naszej Galerii im. Bolesława Biegasa odbył się wernisaż malarstwa „Zapis emocji” Jolanty Caban. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Odbyła również staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier we Francji i obroniła doktorat w dziedzinie sztuki w 2019 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

To urodzona kolorystka. Poszukiwania koloru, jego intensywności, nasycenia to główny motyw malarstwa artystki. W jej twórczości znajdziemy rozwiązania abstrakcyjne i ulubiony temat martwych natur. Są to układy naczyń, wazonów, kwiatów lub abstrakcyjnych form-obiektów. Formy w twórczości Jolanty Caban nie są dosłowne, ale nawiązują do rzeczywistości w sposób bardzo emocjonalny i sugestywny.

Otwarcie wystawy uświetniła swoim występem fortepianowym Wiktoria Żerek w ramach współpracy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisław Moniuszki w Ciechanowie.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem dzieła sztuki artystki – możecie skontaktować się z nią za pomocą serwisu Facebook- Jolanta Caban https://www.facebook.com/jolanta.caban.92

Wystawa jest dostępna cały czas dla Państwa od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00.

Skip to content