Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W piątek, 22 marca 2019 r., w Galerii im. Bolesława Biegasa, odbył się wernisaĹź kolejnej wystawy. Tym razem wszyscy mieszkańcy mogą podziwiać rzeĹşby trzech artystów: Andrzeja Łopińskiego, Mieczysława Kozłowskiego oraz Tomasza Krzpieta, których łączy warszawska Akademia Sztuk Pięknych:

 Andrzej Łopiński – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Kulona. Od 1990 r. współprowadzi pracownię ceramiki na Wydziale RzeĹşby w warszawskiej ASP. Równolegle z działalnością pedagogiczną uprawia własną twórczość. Uczestniczy w wystawach zbiorowych, wystawia indywidualnie w kraju i zagranicą. Brał udział w Polskiej Misji Archeologicznej w Egipcie, na terenie świątyni królowej Hatszepsut w Luksorze. Jest stypendystą AIRI w Atlancie.

 dr Mieczysław Kozłowski – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. S. Kulona oraz prof. T. Łodziany. Od 2000 r. jest pracownikiem dydaktycznym macierzystej Uczelni, a od 2008 r. prowadzi Pracownię Brązu na Wydziale RzeĹşby. W 2011 r. uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Uczestniczy w wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Węgry).

 Tomek Krzpiet – absolwent warszawskiej ASP w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2014 r. jest asystentem w Pracowni Technik Odlewnictwa Artystycznego na Wydziale RzeĹşby ASP w Warszawie.

Wyeksponowane w Galerii rzeĹşby (21 szt.) wykonane są z róĹźnego materiału (aluminium, kamień, brąz, Ĺźywica poliestrowa), tworząc w ten sposób róĹźnorodność. Oglądając je moĹźna ulec wyobraĹźeniom cywilizacji czasów staroĹźytnych. 

WernisaĹź uświetniła swoim występem wokalistka Kaja Grzelak - laureatka tegorocznego II Powiatowego Konkursu Pieśni Legionowej i Patriotycznej "Ku Niepodległej", który odbył się w PCKiSz 19 marca 2019 r.

 

Zapraszamy do oglądania wystawy do 24 kwietnia 2019 r. 
  wstecz