Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Jak co roku, w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, w Kawiarni Artystycznej odbyło się Wielkanocne spotkanie twórców i grup działających w PCKiSz. Spotkanie poprowadziła gospodyni, dyrektor PCKiSz - Teresa Kaczorowska, a obecni byli goście:

Andrzej Pawłowski - Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego

Barbara Tokarska - Wójciak - rzecznik prasowy Starosty Ciechanowskiego

Bibiana Mossakowska - Honorowa Obywatelka Miasta Ciechanowa

Bożena Śliwczak - Galanciak i Stanisław Kęsik - byli dyrektorzy PCKiSz

Ewa Maławska - dyrektor GOK w Strzegowie

Krzysztof Sobociński - Sanniki

jak równieĹź twórcy, malarze, poeci, prozaicy i inni artyści skupieni pod dachem PCKiSz.

Program imprezy był niezwykle bogaty. Otwarto poplenerową wystawę malarstwa XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ciechanów 2016, członków Stowarzyszenia Pracy Twórczej. Wraz z malarzami był obecny tego dnia przede wszystkim komisarz pleneru i jednocześnie kurator wystawy - Prezes SPT Krzysztof Sowiński. Zgromadzeni goście wysłuchali pięknego koncertu instrumentalnego wiosennej muzyki jazzowej pod kierownictwem Macieja Ostromeckiego w wykonaniu Trio: Wojciecha Jarosza (gitara), Andrzeja Kaluszkiewicza (fortepian) i Macieja Ostromeckiego (perkusja). Na okoliczność spotkania PCKiSz wydało książeczkę dla uczestników warsztatów literackich z ich wierszami, które to prowadzi poetka Barbara Sitek  - Wyrembek. Wiersze zaprezentowały same młode poetki, w tym Aleksandra Barańska - utalentowana członkini "Koła Młodych" prowadzonego przez Stanisława Kęsika ze Związku Literatów na Mazowszu oraz aktorka Teatru "Rozmyty Kontrast".

Ks. Jarosław Szumański - wikariusz Parafii św. Józefa w Ciechanowie i członek Old boy-ów LZA "Ciechanów", pobłogosławił przed wspólnym dzieleniem jajeczkiem, wielkanocny poczęstunek przygotowany bogato i uroczyście przez Restaurację "Qbatura" prowadzoną przez Bogusławę Mikołajczak. 

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym i życzymy jeszcze raz Wesołego Alleluja!

 

foto: K. Kosmala
  wstecz