Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

We wtorek, 14 czerwca, gościem XIX Spotkania z Książką w Galerii była autorka książki „Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezboĹźnica” Iwona Kienzler. Autorka wydała ponad 80 książek, pisze takĹźe reportaĹźe z podróĹźy oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy teĹź będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu. Bohaterką książki, z którą przyjedzie jest Maria Konopnicka, kojarzaca się przede wszystkim z „Rotą”, patriotyczną pieśnią. Obecnie poetka- patronka kultury Ciechanowa - ceniona jest głównie za kluczową rolę jej twórczości w kształtowaniu postawy moralnej i patriotyzmu wielu pokoleń. Sławiąc dokonania Konopnickiej, zapomina się o tym, iĹź była przede wszystkim kobietą, uwikłaną w wyjątkowo skomplikowaną sytuację Ĺźyciową, związki emocjonalne, borykającą się z problemami Ĺźycia codziennego. 
Podczas spotkania goście mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów z Gimnazjum nr. 3 im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.


Wydarzenie poprowadziła Dyrektor PCKiSz - dr Teresa Kaczorowska.

foto: PCKiSz
  wstecz