Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-05-19 19:1930 zł

Zapraszamy Państwa na XX jubileuszową edycję Spring Blues Night. W tegorocznej imprezie zaprezentują się:

TORTILLA - polski zespół bluesowy założony w 1986 roku w Toruniu przez Maurycego Męczekalskiego. Grupa ma na koncie ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą, w tym z takimi muzykami bluesowymi jak: Carley Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Tony McPhee, Guitar Crusher czy Stan Webbs Chicken Shack.

Zespół Tortilla znalazł się wśród innych polskich wykonawców bluesowych na płycie CD dołączonej do encyklopedii "Blues w Polsce" oraz na wydanej w 2008 roku "Antologii Polskiego bluesa".

Członkowie zespołu
Michalina Zwierzychowska - wokal
Maurycy Męczekalski - gitara
Dawid Wydra - harmonijka, trąbka
Tomek Przymorski - gitara basowa
Sylwester Popławski - perkusja

JAMES B. & FRIENDS - to pięciu polskich muzyków i wokalista James Brierley z Manchesteru, który obecnie mieszka w Polsce. Historia zespołu rozpoczyna się od spotkania Jamesa i Kryspina w małej miejscowości Sochocin (północne Mazowsze). Wkrótce dołączyli do nich muzycy wywodzący się z kręgu muzyki rockowej, R&B. Próby i koncerty pozwoliły na uformowanie się ostatecznego składu, a pozytywna energia pomogła im stworzyć własny materiał muzyczny, który znalazł się na ich pierwszym albumie pt. ,,Back on Track” składający się z ośmiu utworów. Muzyka nawiązuję do amerykańskiego rocka z elementami R&B i jazzu.

Członkowie zespołu
James Brierley - Vokals
Kryspin Kadej -Guitar
Igor Andrusiewicz - Guitar
Michał Styczyński - Bass
Grzegorz Gładki - Drums
Wojtek Jabłoński - Saxophone

BLUES POWER - zespół  powstał w 1985 roku z inicjatywy trzech muzyków. Byli to: Janusz Niekrasz (TSA), Stefan Machel (TSA) i Jerzy Kaczanowski. Założeniem zespołu było granie klasycznych utworów bluesa i rocka lat 60-tych i 70-tych. Zespół zagrał wiele koncertów w całym kraju łącznie z najważniejszymi festiwalami takimi jak: Rawa Blues, Toruń Blues Meeting, Zaczarowany Świat Harmonijki, Festiwal w Brodnicy, Jarocinie i wiele innych.

Z zespołem współpracowało wielu wybitnych muzyków między innymi: Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Marek Kapłon, Leszek Cichoński.

Na koncertach zespół wykonuje własne wersje standardów blues-rockowych oraz swoje kompozycje.

Obecnie Janusz Niekrasz jest leaderem, wokalistą i gitarzystą Blues Power a współpracują z nim tacy muzycy jak:

Leszek Gołębiowski i Michał Bereźnicki - perkusja
Wiesiek Kryszewski i Krzysztof Ogrodnik - gitara basowa

 PAWEŁ OSTAFIL - legenda polskiego bluesa akustycznego


zobacz galerię  

  wstecz