Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W czwartek, 14 grudnia 2017 r., w Galerii im. Bolesława Biegasa odbyło się XXIV Spotkanie z Książka w Galerii. Sam autor - Paweł Mossakowski prezentował dwie powieści w jednej książce. „Szkło” i „Człowiek honoru” to dwa zręcznie nakreślone portrety współczesnych, bardzo róĹźnych od siebie mężczyzn. Tomek, bohater „Szkła”, jest 50-letnim alkoholikiem, dokonującym niewesołego bilansu Ĺźyciowego, a Paweł z „Człowieka honoru” – dobrze sytuowanym trzydziestolatkiem, odnoszącym zawodowe sukcesy fotoreporterskie. „Szkło” stanowi przejmujące studium nałogu, historię sięgającą korzeniami lat PRL -u. „Człowiek honoru” jest współczesną, podszytą groteską opowieścią kryminalną. Paweł Mossakowski jest równieĹź autorem „Roszady” i „Amerykańskiego wspólnika” – komedii wystawionych przez Teatr „Rozmyty Kontrast” z PCKiSz.

Spotkanie poprowadziła dr Teresa Kaczorowska, a uczestniczyła w nim równieĹź mama autora- Bibiana Mossakowska - Honorowa Obywatelka Miasta Ciechanowa. 


zobacz galerię  


  wstecz