Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W dniach 21 - 24 czerwca 2017 r. odbyły się XXVI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne KUPALNOCKA 2017. I tak, w środę, 21 czerwca, PCKiSz powitało gości z Ukrainy - zespół "Beregynia", który przyjechał na zaproszenie Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego, z partnerskiego miasta Ciechanowa - Chmielnicki. Wraz z zespołem przyjechała Zastępca Prezydenta Chmielnickiego - Galyna Melnyk oraz reprezentantka Rady Miasta z Ukrainy - Alona Maslova. Następnego dnia artyści z Ukrainy wystąpili w Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Kruczej w Ciechanowie, a wieczorem razem z Ludowym Zespołem Artystycznym "Ciechanów" uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Kawiarni Artystycznej PCKiSz. Zabawa taneczna trwała do póĹşnych godzin wieczornych i ciężko było się rozstać. W piątek, 23 czerwca, zespół dał kolejny koncert dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Ciechanowie. W przerwach między koncertami artyści poznawali zabytki Ciechanowa, relaksując się teĹź na basenie, czy grając w kręgle. 

Sobota, 24 czerwca to główny dzień obchodów XXVI Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2017 oraz V Wianki. W całym mieście duĹźo się działo. Trwały Dni Miasta, których KUPALNOCKA stała się częścią kulminacyjną. Koncert Galowy odbył się na Błoniach Zamkowych. Najpierw, o godz. 17.00, w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz  miało miejsce spotkanie artystów z przedstawicielami władz powiatu i miasta, a takĹźe delegacją miasta Chmielnicki. O godz. 18.00 wyruszył spod PCKiSz barwny korowód wszystkich zespołów, organizatorów i zaproszonych gości. Koncert na Błoniach Zamkowych w naszym mieście rozpoczął się o godz. 19.00. 

Dyrektor PCKiSz - Teresa Kaczorowska otworzyła koncert wraz ze Starostą Ciechanowskim Sławomirem Morawskim oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Ciechanów – Anną Ĺťebrowską. Na tegoroczny koncert przybyło równieĹź wielu zaproszonych gości, wśród których obecni byli: poseł Ziemi Ciechanowskiej - Robert Kołakowski, Rzecznik Prasowy Starosty Ciechanowskiego - Barbara Tokarska - Wójciak, Honorowa Obywatelka Ciechanowa - Bibiana Mossakowska, ks. kan. Zbigniew Adamkowski - Proboszcz Parafii św. Józefa w Ciechanowie, Radni Miasta - Marek Rutkowski, Robert Adamiak,  Stanisław Talarek, Edyta Rzeplińska - Filipowicz oraz Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu - Agnieszka KuĹşma.

W tegorocznym Koncercie Galowym w Ciechanowie wystąpiły zespoły:

Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów" z PCKiSz oraz  "Mały Ciechanów" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie wraz z Kierownikiem artystycznym - Ritą Tarczyńską oraz Kierownikiem muzycznym i szefem Kapeli - Jerzym Szpojankowskim

Zespół "Beregynia" z partnerskiego miasta Ciechanowa – Chmielnicki (Ukraina) wraz z kierownikiem - Ulaną Sidletską

Zespół muzyczno - wokalny "Zielona Melodia" z Gruduska wraz z kierownikiem - Markiem Czajką 

oraz gwiazda wieczoru  - Kapela Brodów.

 

Podczas koncertu został rozstrzygnięty V Konkurs na najładniejszy Wianek Świętojański.

 

Jury w składzie:

 

Barbara Tokarska – Wójciak - Rzecznik Prasowy Starosty Ciechanowskiego

Galyna Melnyk - Zastępca Prezydenta Miasta Chmielnicki

Rita Tarczyńska - Kierownik Artystyczny LZA „Ciechanów”

ks. kan. Zbigniew Adamkowski - Proboszcz Parafii św. Józefa w Ciechanowie

                     

zdecydowało o przyznaniu  nagród dla:

 

I miejsce - dla Klaudii Pazyrovej  oraz równorzędnych nagród dla:

Oliwii Brach

Leny Koncewicz

Marii Potyrały

Eweliny Masłowskiej

Oli Doleckiej

oraz dla Zespołu "Beregynia" z Ukrainy.

 

W przerwie technicznej do Koncertu Kapeli Brodów, goście i widzowie KUPALNOCKI przeszli nad rzekę Łydynię, gdzie  ks. Zbigniew Adamkowski pobłogosławił wodę, a dziewczęta rzuciły wianki w nurt rzeki.

 

Mamy nadzieję, Ĺźe w przyszłym roku KUPALNOCKA 2018 będzie równie udana, a pogoda bardziej  Ĺ‚askawa.

 

Organizatorem Koncertu Galowego w Ciechanowie było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie przy wsparciu finansowym dwóch samorządów: Starostwa Powiatowego w Ciechanowie i Urzędu Miasta Ciechanów. 

Sponsorzy i pomoc organizacyjna:

PKO Bank Polski S.A. w Warszawie Oddział w Ciechanowie

COEK „Studio” w Ciechanowie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie (w tym Kryta Pływalnia)

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ciechanowie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie

Hotel „Atena” w Ciechanowie

Salon Kosmetyczny, ul. Małgorzacka, Anna Milewska

Zumba Fitness Anna Szczepankowska

Rodzinne Centrum Zabaw „Kreatyfka” w Ciechanowie

Fabryka Narzędzi FANAR S.A. w Ciechanowie

 

Podziękowania należą się równieĹź dla:

 

Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

StraĹźy Miejskiej w Ciechanowie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Ks. Kan. Zbigniewa Adamkowskiego – Proboszcza Parafii św. Józefa w Ciechanowie

 

Do zobaczenia za rok!

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz