Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2018-07-27 18:00

XXVI Spotkanie z Książką w Galerii 

Gościem spotkania będzie Leszek Żebrowski ze swoją nową książką – „Warszawa 44 Krew i Chwała. Powstanie Warszawskie 1944 narzędzie dawnej i współczesnej polityki”.

Autor to polski historyk i ekonomista, działacz społeczno-polityczny, publicysta historyczny. Jest synem oficera SZP,  Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej na ziemi łomżyńskiej oraz więźnia politycznego Franciszka Żebrowskiego. Ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był pracownikiem naukowym Instytutu Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki Przemysłu Budowlanego ORGBUD. Na początku lat 90. był szefem Działu Dokumentacji Instytutu Historycznego im. Romana Dmowskiego. Leszek Żebrowski od wielu lat zajmuje się „badaniami historycznymi” dotyczącymi podziemia antykomunistycznego i Narodowych Sił Zbrojnych. Jest przy tym zadeklarowanym sympatykiem nacjonalistów i zasiadał w komitecie honorowym organizowanego przez nich Marszu Niepodległości.

Współorganizatorem jest Ruch Narodowy.

 

Galeria im. Bolesława Biegasa, wstęp wolny


zobacz galerię  

  wstecz