Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

W sobotę, 24 listopada 2018 r., w Kawiarni Artystycznej odbyły się juĹź XXXVII Ciechanowskie Spotkania z Bluesem „Blues na Dołku”.

Jest to jedna z najstarszych imprez bluesowych w Polsce. W tegorocznej edycji udział wzięli:

Daro Marcinkiewicz Band z Mławy. Ich koncert w 90% wypełniły utwory gitarzysty wczechczasów - Jimiego Hendrixa. Zagrane z dużą finezją wzbudziły zachwyt licznie zebranej publiczności.  Zagrali w składzie: Paulina Oporska-voc, Roman Galoch-bas, Andrzej DomĹźalski-drums, Dariusz Marcinkiewicz-gitara,voc.

Krys Blues Band - to zespół grający juĹź od połowy lat osiemdziesiątych. Są zafascynowani muzyką amerykańskiego południa. Koncert zagrany był na bardzo wysokim poziomie. Skład to: Marcin Michalski - Ĺ›piew, Kryspin Kadej - gitara elektryczna, Sewer Malesiński - gitara elektryczna, Przemek Strzelczak -  gitara basowa, Andrzej Giszczak - klawisz, Grześ Gładki - perkusja. Gościnnie na perkusji zagrał Maciej Ostromecki.

Gościem specjalnym był amerykański gitarzysta i wokalista Chaz de Paolo. , który zagrał razem z Łukaszem Gorczycą - bass i Tomkiem Dominikiem - prkusja. Chaz gra tzw. Electric Style Of Blues . Współpracował m.in. z Bernardem Purdie, Jose Feliciano, legendarnymi Davidem Maxwellem, Stevem Phillipsem z The Notting Hillbilies oraz z nominowanym do nagrody Grammy Reesem Project. To był jego drugi pobyt w Ciechanowie. 

Organizatorzy dziekują licznie przybyłym fanom bluesa oraz sponsorom:

- T4B Technologie dla Biznesu,

- BAUER Print Ciechanów,

- Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie,

- Centrum Rozwoju ABCD (Przedszkole Kolorowa Trampolina).

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz