Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A

Zespół Tańca Nowoczesnego „FUNNY”

 

Zespół Tańca Nowoczesnego „FUNNY” powstał w 1994 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. Założycielem grupy jest Jolanta Szlagowska, instruktor tańca współczesnego. Zespół skupia obecnie ponad setkę dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat w różnych grupach wiekowych:

FUNNY MINI

FUNNY BIS

FUNNY JUNIOR I

FUNNY JUNIOR II

FUNNY

Grupy taneczne działają w ramach Studia Tańca i Ruchu „FAN”, które mają siedzibę w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.

Zespół „FUNNY” amatorsko uprawia technikę tańca jazzowego i współczesnego, proponuje dzieciom i młodzieży technikę tańca, zaczynając od form popularnych – funky-jazz, elementy hip-hop, modern, broadway – jazz, lyrical – jazz, aż po typowo klasyczną technikę jazzową, taniec współczesny oraz elementy baletu. Ponadto zespół uprawia elementy gimnastyki akrobatycznej, a także elementy choreoterapii (terapii przez taniec). W celu doskonalenia różnych technik tanecznych w zespole organizowane są warsztaty taneczne z zaproszonymi instruktorami, pedagogami tańca i choreografami m.in. ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, Kieleckiego Teatru Tańca i innych.

Grupa prezentuje swój program artystyczny w formie etiud i inscenizacji tanecznych. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym naszego miasta i powiatu od wielu lat. Dzieci i młodzież prezentują i doskonalą swoje umiejętności na różnych koncertach w PCKiSz, m.in. GALA, Mikołajki Show, a także w większych widowiskach („Zaczarowana noc”, „Zaginiony skarb”, „Młodzi, gniewni, pozytywni”, „Wokół zamku…historia prawdziwa?”, "Dziewczynka w krainie czarów", „W drodze…”, fragmenty "Pchła Szachrajka"). Ponadto „FUNNY” chętnie prezentuje się w naszym mieście na imprezach sportowych, charytatywnych, szkolnych i wielu innych - mniejszych i kameralnych. Zespół reprezentuje PCKiSz na powiatowych i ogólnopolskich przeglądach oraz konkursach tanecznych.

W latach 1995-2005 Zespół brał czynny udział w wymianie kulturalnej bliźniaczych miast partnerskich Ciechanów - Meudon (Francja) i Ciechanów – Haldensleben (Niemcy).
Grupa, do tej pory korzystała z pomocy finansowej Urzędu Miasta Ciechanów, Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, Stowarzyszenia Akademia Kultury i Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, Fanaru oraz innych darczyńców.

Dzieci i młodzież intensywnie pracują nad programem artystycznym pod okiem Jolanty Szlagowskiej.

Zespół współpracuje z zapraszanymi instruktorami: Małgorzatą Ziółkowską, Rafałem Sawko i Maciejem Zajdą.

 

Kontakt:

Instruktor zespołu - Jolanta Szlagowska (tel. 693 547 033)

funnyciechanow@gmail.com

j_szlagowska@op.plJeśli lubisz tańczyć, masz poczucie rytmu, potrafisz łączyć naukę w szkole z zajęciami pozalekcyjnymi, przyjdź i spróbuj !

Zapraszamy na stronę zespołu, gdzie znajdziesz więcej informacji o nas:

www.funnyciechanow.pl