Przejdź do treści

Zumba Fitness

ZUMBA® Fitness ma swoje korzenie w tanecznych klimatach rodem z Ameryki Południowej. Łączy w sobie zajęcia taneczne oraz fitness, przynosząc optymalne efekty dla ciała i samopoczucia! Jest to dynamiczny i bardzo energiczny program, który składa się z różnych konfiguracji ruchowych, wykonywanych w rytm szybszych brzmień, przeplatanych nieco spokojniejszymi. Zumba® ma na celu wzmocnić ciało, pomóc pozbyć się zbędnych kalorii, ale też sprawiać radość i dostarczać emocji!
Zajęcia Zumba® Fitness odbywają się w grupach i prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora, który ukończył certyfikowane kursy. Dzięki temu realizowane są na najwyższym poziomie i dostosowane do oczekiwań uczestników prezentujących każdy poziom. Cel zajęć: doskonalenie koordynacji ruchowej, spalanie tkanki tłuszczowej, wzrost kondycji fizycznej,poprawa podstawowej wydolności krążeniowo-oddechowej

ZUMBA® GOLD to program skierowany do wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe. Zajęcia oparte są na podobnej formule co Zumba® klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności i tempa. Zumba® Gold to zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży i Pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. To również doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, do chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób  w wieku 50+. Zumba® Gold wpływa na ogólne zwiększenie siły fizycznej i wydolności, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni. Zumba® Gold to też sposób na pełniejszy wypoczynek, który pomoże zmniejszyć́ skłonność do chorób natury psychicznej w tym depresji i stresu, a jednocześnie pozwoli na podniesienie jakości życia. Jest to też okazja do nawiązania nowych znajomości i znalezienia nowego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

ZUMBA® STEP jest programem Zumba®, który łączy klasyczną zajęcia Zumba® z elementami step aerobiku.Zajęcia ze stepami przede wszystkim wysmuklają i wzmacniają pośladki i nogi, poprawiają koordynację ruchową oraz poprawiają kondycję. Świetną  zabawę gwarantują nam, tak jak w przypadku tradycyjnej Zumby, gorące latynoamerykańskie rytmy,  a specjalnie dobrana choreografia, która łączy taneczne kroki z ciekawymi elementami wykonywanymi na stepie dodatkowo zwiększa efekty  ćwiczeń.
Zajęcia przeznaczone są dla osób, które kochają taniec i mocniejszą pracę mięśni – Zumba® Step łączy bowiem te dwa elementy. Ćwiczenia na stepie są też dużo bardziej wymagające od tych bez niego, dlatego pozwalają na spalenie większej ilości kalorii. Większą uwagę trzeba też skupić tu na zachowaniu równowagi, dzięki czemu wyrabianie koordynacji ruchowej jest bardziej efektywne.

ZUMBA® TONING, w odróżnieniu od zajęć Zumba® Fitness, ma na celu nie tylko spalanie kalorii, ale także zwiększenie siły mięśni i ujędrnienie sylwetki. Podczas treningu używa się lekkich ciężarków, czyli toning sticks, które grzechoczą jak latynoskie marakasy. Niezbyt duże obciążenie umożliwia pracę nie tylko nad spalaniem tkanki tłuszczowej (na co nacisk położony jest w powszechnie znanej zumbie, w trakcie której wykonuje się ćwiczenia cardio), ale na ujędrnienie, uelastycznienie skóry i wzmocnienie mięśni ciała – przede wszystkim mięśni ramion, brzucha, pośladków i ud. Istotną różnicą między Zumba® Toning a zwykłą zumbą jest tempo treningu. Ćwiczenia w Zumba® Toning wykonuje się wolniej co pozwala na większą precyzyjność ruchów. Utwory są spokojniejsze, ale zachowują swój gorący, latynoski charakter i świetnie motywują do wysiłku oraz wprawiają w dobry nastrój.

ZUMBA® KIDS i KIDS jr to specjalnie stworzone zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, mają na celu promowanie zdrowego stylu życia i poznanie różnych kultur świata poprzez taniec i zabawę. Zajęcia Zumba® Kids zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego przygotowywane są też dla nich specjalne gry i zabawy. Na zajęciach uczestnicy poznają nowe rodzaje tańca oraz krótko ich historię, np. gdzie powstały, dzięki temu poznają świat i jego zróżnicowaną kulturę. Jakie korzyści niesie za sobą Zumba Kids? Przede wszystkim to świetna zabawa, która sprzyja rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej (fizycznej) i psychicznej u dzieci w każdym wieku. Kształtuje precyzję ruchów oraz doskonali ich koordynację, ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, płynności, gibkości i skoczności. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka. Uczy nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne między ludźmi oraz wyzbycia się niepotrzebnych stresów związanych z własnym wyobrażeniem siebie. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwagę, odporność na trud i zmęczenie.
To także pewien styl bycia, sposób zachowania się – to zasady grzecznościowe, których trzeba przestrzegać. Zajęcia Zumba® Kids rozwijają pamięć, myślenie, spostrzegawczość, orientację, uwagę, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Usprawniają spostrzegawczość, refleks, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację i wyobraźnię przestrzenną, kształtują świadomy ruch, uczą podejmowania decyzji, wdrażają do ładu i porządku. Wszystkie korzyści jakie niesie ze sobą aktywny ruch na zajęciach przekłada się na naukę w przedszkolu i szkole.Zarówno dzieci jak i dorośli uczestnicy zajęć często biorą udział w pokazach i akcjach charytatywnych organizowanych w mieście i poza nim, a także w warsztatach i masterclasach organizowanych w PCKiSz.

Do grupy można dołączyć w każdej chwili!

Co jest potrzebne?

  • wygodny, sportowy strój i buty.
  • woda
  • dużo chęci do dobrej zabawy i uśmiech

Skip to content